,,W oczekiwaniu na salę gimnastyczną... POZNAJ MISTRZA

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Wycieczka do Bałtowa

Wycieczka do Bałtowa
13 czerwca uczniowie z klas I-IV wybrali się na wycieczkę do PARKU JURAJSKIEGO w BAŁTOWIE –* Krainy Dinozaurów".?
Niezwykłą przygodę rozpoczęli od Jura Parku. Wędrując ścieżkami przez park widzieli modele dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń. Oczywiście wszystkie naturalnej wielkości. O minionym świecie bardzo ciekawie opowiadała pani przewodnik. Emocjonującym punktem wycieczki było Oceanarium. Dzięki nowoczesnej technologii uczniowie dowiedzieli się, jak wyglądało podwodne życie miliony lat temu. Spotkanie „oko w oko” z rekinem zmroziło krew w ich żyłach.?
Równie fascynująca była wizyta w kinie emocji 5D, gdzie nowoczesne technologie potrafiły zaskoczyć nawet tych najodważniejszych?.
Kolejnym punktem wycieczki był Park Rozrywki – karuzele, sale zabaw, baseny z piłkami, które zostały "opanowane" przez naszych rozemocjonowanych wycieczkowiczów?! Po wspólnym obiedzie przyszedł czas na kolejne zaplanowane atrakcje.
Wielkie zainteresowanie wzbudziło zwiedzanie Bałtowskiego Zwierzyńca. Uczniowie odbyli przejażdżkę amerykańskim autobusem (school busem), z którego okien mogli podziwiać współcześnie żyjące zwierzęta, m.in.: strusie, lamy, wielbłądy, dziki, konie, jelenie i wiele innych bytujących na wielohektarowym terenie – tzw. Safari.
Uczniowie zwiedzili także Muzeum Jurajskie gdzie obejrzeli różnego rodzaju skamieniałości. Były to kości dinozaurów, szczątki morskich gadów, zęby rekinów, koralowce i głowonogi.
Kolejną atrakcją był Park Miniatur, w którym znajduje się 49 miniatur zamków i pałaców stanowiących najciekawsze zabytki architektoniczne naszego kraju.
Uwieńczeniem wycieczki był zakup drobnych pamiątek. Z wycieczki do Kariny Dinozaurów wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.??
Była to nie tylko niezapomniana przygoda, ale też doskonała lekcja prehistorii.
Data dodania: 2022-06-14 01:57:59
Data edycji: 2022-06-14 02:08:00
Ilość wyświetleń: 192

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz

Nasi Partnerzy

Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć...

Maria Skłodowska-Curie
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej