,,W oczekiwaniu na salę gimnastyczną... POZNAJ MISTRZA

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Wolontariat '' Pomocna Dłoń''

Wolontariat '' Pomocna Dłoń''
??? Podziel się z bliźnim tym co masz ???
- motto pracy Wolontariuszy w naszej szkole na szczęście jest wciąż aktualne.
Każdy z nas ma coś cennego i to niekoniecznie w sensie materialnym, to może być czas poświęcony dla drugiej osoby, dobre słowo, pomoc w wykonywaniu codziennych czynności, pomoc w lekcjach, opieka albo wspólna zabawa. Dobro przybiera różne formy, kwestia jest tylko taka czy chcemy i czy potrafimy się nim podzielić.
Nie wszyscy dostrzegają potrzeby innych, nie wszyscy w równym stopniu są wrażliwi na to co dzieje się w otaczającej rzeczywistości i nie wszyscy są skłonni pomagać całkiem obcej osobie. To wydaje się zrozumiałe, zważywszy iż dzisiejszy świat zmierza w stronę całkowitej indywidualizacji i izolacji jednostki. Coraz częściej zamykamy się w swoim „małym” świecie i zasłaniając się brakiem czasu, nadmiarem obowiązków i różnych niezbędnych zajęć do wykonania „zagłuszamy siebie” i tłumaczymy się przed samym mówiąc - „nie mogę”, tylko czy tak jest?
Ważne jest to, że mimo niesprzyjających okoliczności do pracy wolontariackiej (np. brak podstawowych świadczeń typu zwrot kosztów dojazdu, które powinien otrzymywać każdy wolontariusz, a ustawa o wolontariacie zredukowała świadczenia jedynie dla osób pełnoletnich) wolontariuszy w naszej szkole raczej nie brakuje. Każdego roku pojawia się nowa grupa, która wychodzi z własną inicjatywą ???szczęśliwa.
Data dodania: 2023-03-13 23:57:50
Data edycji: 2023-03-13 23:58:21
Ilość wyświetleń: 30

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz

Nasi Partnerzy

Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć...

Maria Skłodowska-Curie
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej