,,W oczekiwaniu na salę gimnastyczną... POZNAJ MISTRZA
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Wizyta podróżnika

Wizyta podróżnika
17 maja naszą szkołę odwiedził Podróżnik Pan Mateusz. Przeprowadził niesamowitą lekcję o Argentynie.
Pan Mateusz opowiadał, że Argentyna to fascynujący kraj, pełen ciekawych faktów i atrakcji. Oto kilka ciekawych informacji o Argentynie, które nasz gość nam przybliżył:
1. Tango: Argentyna jest znana na całym świecie z tańca tanga, który ma tam swoje korzenie. Ten pasjonujący taniec o melancholijnym charakterze powstał w slumsach Buenos Aires i szybko zdobył popularność na całym świecie.
2. Gaucho: Tradycyjny argentyński kowboj, nazywany gaucho, jest ikoną narodową. To symbol dziedzictwa kulturowego Argentyny. Gaucho słynie ze swojej umiejętności jeździeckich, a ich tradycyjny strój składa się z szerokich spodni, wysokich butów i szerokich kapeluszy.
3. Niesamowite krajobrazy: Argentyna oferuje zróżnicowane krajobrazy, od majestatycznych gór Andy, poprzez malownicze jeziora i lodowce w Patagonii, po bujne lasy deszczowe w regionie Misiones. Można również odwiedzić imponujące Iguazu Falls, jedne z największych wodospadów na świecie.
4. Miasto Buenos Aires: Buenos Aires, stolica Argentyny, jest dynamicznym miastem o wyjątkowym charakterze. Znajduje się tam wiele zabytkowych dzielnic, takich jak La Boca, słynąca z kolorowych budynków i tanga, oraz elegancka dzielnica Recoleta, gdzie można odwiedzić słynne cmentarz Cementerio de la Recoleta, gdzie spoczywa m.in. Eva Perón.
5. Argentyńska kuchnia: Argentyna jest rajem dla miłośników dobrego jedzenia. Słynie z doskonałej wołowiny, którą można spróbować w tradycyjnych asado (grillowanych mięs) oraz pysznych empanadach (nadziewanych pierogach). Innym tradycyjnym daniem jest mate, gorzka herbata parzona z dodatkiem ziołowego napoju, która jest powszechnie spożywana przez Argentyńczyków.
Dzisiejsze spotkanie z Panem Mateuszem było wyjątkowe. Łączyło ze sobą elementy geograficzne, historyczne, obyczajowe i kulturowe oparte na prawdziwej wyprawie do Argentyny. Liczymy na kolejne spotkania i kolejne niesamowite historie. Dziękujemy za fascynującą opowieść.?
Data dodania: 2023-06-14 20:54:59
Data edycji: 2023-06-14 20:57:15
Ilość wyświetleń: 78

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz

Nasi Partnerzy

Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć...

Maria Skłodowska-Curie
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej