,,W oczekiwaniu na salę gimnastyczną... POZNAJ MISTRZA

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Wizyta podróżnika

Wizyta podróżnika
17 maja naszą szkołę odwiedził Podróżnik Pan Mateusz. Przeprowadził niesamowitą lekcję o Argentynie.
Pan Mateusz opowiadał, że Argentyna to fascynujący kraj, pełen ciekawych faktów i atrakcji. Oto kilka ciekawych informacji o Argentynie, które nasz gość nam przybliżył:
1. Tango: Argentyna jest znana na całym świecie z tańca tanga, który ma tam swoje korzenie. Ten pasjonujący taniec o melancholijnym charakterze powstał w slumsach Buenos Aires i szybko zdobył popularność na całym świecie.
2. Gaucho: Tradycyjny argentyński kowboj, nazywany gaucho, jest ikoną narodową. To symbol dziedzictwa kulturowego Argentyny. Gaucho słynie ze swojej umiejętności jeździeckich, a ich tradycyjny strój składa się z szerokich spodni, wysokich butów i szerokich kapeluszy.
3. Niesamowite krajobrazy: Argentyna oferuje zróżnicowane krajobrazy, od majestatycznych gór Andy, poprzez malownicze jeziora i lodowce w Patagonii, po bujne lasy deszczowe w regionie Misiones. Można również odwiedzić imponujące Iguazu Falls, jedne z największych wodospadów na świecie.
4. Miasto Buenos Aires: Buenos Aires, stolica Argentyny, jest dynamicznym miastem o wyjątkowym charakterze. Znajduje się tam wiele zabytkowych dzielnic, takich jak La Boca, słynąca z kolorowych budynków i tanga, oraz elegancka dzielnica Recoleta, gdzie można odwiedzić słynne cmentarz Cementerio de la Recoleta, gdzie spoczywa m.in. Eva Perón.
5. Argentyńska kuchnia: Argentyna jest rajem dla miłośników dobrego jedzenia. Słynie z doskonałej wołowiny, którą można spróbować w tradycyjnych asado (grillowanych mięs) oraz pysznych empanadach (nadziewanych pierogach). Innym tradycyjnym daniem jest mate, gorzka herbata parzona z dodatkiem ziołowego napoju, która jest powszechnie spożywana przez Argentyńczyków.
Dzisiejsze spotkanie z Panem Mateuszem było wyjątkowe. Łączyło ze sobą elementy geograficzne, historyczne, obyczajowe i kulturowe oparte na prawdziwej wyprawie do Argentyny. Liczymy na kolejne spotkania i kolejne niesamowite historie. Dziękujemy za fascynującą opowieść.?
Data dodania: 2023-06-14 20:54:59
Data edycji: 2023-06-14 20:57:15
Ilość wyświetleń: 20

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz

Nasi Partnerzy

Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć...

Maria Skłodowska-Curie
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej