,,W oczekiwaniu na salę gimnastyczną... POZNAJ MISTRZA

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Warto wiedzieć

Warto wiedzieć
 
Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst „Postępy nie przychodzą ani szybko, ani łatwo... życzę Wam radości uczenia się i pojmowania nauki. WE'RE OPEN”
 
 
 
„Od dzieciństwa kochałam poezję i chętnie uczyłam się na pamięć długich nieraz utworów lub urywków naszych wielkich poetów; do najbardziej ulubionych przeze mnie należeli Mickiewicz, Krasiński i Słowacki. […]
✍️
Nauka matematyki i fizyki w zakresie szkolnym przychodziła mi łatwo. Znajdowałam na tym polu pomoc ze strony ojca, który lubił te przedmioty i sam je wykładał. […]
✍️
Próbowałam różnych doświadczeń, opisanych w podręcznikach fizyki i chemii, a wyniki ich były czasem bardzo dobre. […] Ponieważ na ogół wiedziałam, że postępy nie przychodzą ani szybko, ani łatwo, te pierwsze próby utrwaliły we mnie zamiłowanie do badań eksperymentalnych […].”
✍️
Studenckie lata uczona wspominała jako jedne z najlepszych w życiu: „Wolna od wszelkiego innego zajęcia pogrążyłam się zupełnie w radości uczenia się i pojmowania nauki.” Zdobywanie wiedzy doprowadziło Marię Skłodowską-Curie do wymarzonego celu – najpierw studiów na wyższej uczelni w Paryżu, a później do dwóch Nagród Nobla i posady pierwszej profesor na Sorbonie.
✍️
Wybraliśmy te cytaty z „Autobiografii” Marii Skłodowskiej-Curie z myślą o uczniach, którzy rozpoczynają nowy rok szkolny, szczególnie o pierwszoklasistach. Życzymy Wam sukcesów i radości z nauki. A nauczycielom życzymy siły i wytrwałości, oraz mocy rozbudzenia w uczniach chęci do zdobywania wiedzy.
?
A po inspiracje zapraszamy do Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie przy ul. Freta 16.
Data dodania: 2022-09-22 00:48:57
Data edycji: 2022-09-22 00:49:31
Ilość wyświetleń: 53

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz

Nasi Partnerzy

Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć...

Maria Skłodowska-Curie
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej