,,W oczekiwaniu na salę gimnastyczną... POZNAJ MISTRZA
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

W teatrze- klasy 0- III

W teatrze- klasy 0- III
???12 kwietnia uczniowie i przedszkolaki P.S.P. im. Marii Skłodowskiej w Wysokim Kole były na przedstawieniu Jaś i Małgosia w Puławach w Kinie Sybilla.
Uczestnictwo w przedstawieniach teatralnych przynosi wiele korzyści, zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Oto kilka powodów, dla których warto brać udział w takich wydarzeniach:
1. Rozwój wyobraźni i kreatywności: Przedstawienia teatralne pobudzają wyobraźnię, zachęcając do wizualizowania historii i postaci. Dzięki temu rozwijają się kreatywne umiejętności.
2. Rozwój empatii: Obserwowanie różnych postaci i ich emocji na scenie uczy empatii i zrozumienia dla innych ludzi, ich problemów i przeżyć.
3. Rozwój umiejętności społecznych: Uczestnictwo w przedstawieniach teatralnych pozwala na interakcję z innymi widzami oraz z aktorami po występie, co sprzyja budowaniu relacji społecznych.
4. Poszerzanie horyzontów: Przedstawienia teatralne często poruszają różnorodne tematy, przedstawiając świat z różnych perspektyw. Dzięki nim można poszerzać swoją wiedzę na temat historii, kultury, społeczeństwa i wielu innych dziedzin.
5. Wspólne przeżycie: Wyjście na przedstawienie teatralne to doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu z rodziną, przyjaciółmi czy kolegami z pracy, co wzmacnia więzi międzyludzkie.
6. Doświadczenie sztuki na żywo: Obcowanie z wydarzeniami na żywo, gdzie każde przedstawienie jest niepowtarzalne, dostarcza niezapomnianych doznań artystycznych i emocji, których nie można doświadczyć, oglądając np. film.
7. Wzmacnianie pewności siebie: Dla uczestników, którzy biorą udział w przedstawieniach jako aktorzy lub członkowie obsługi, teatr może być miejscem, gdzie rozwijają pewność siebie, umiejętność publicznego wystąpienia i zarządzania stresem.
Uczestnictwo w przedstawieniach teatralnych może przynieść wiele wartościowych doświadczeń, które wpływają pozytywnie na rozwój osobisty i społeczny. Dzisiaj nasi wychowankowie mieli okazję zasmakować piękna teatru. Było fantastycznie!!!???
Data dodania: 2024-04-12 21:08:19
Data edycji: 2024-04-21 21:10:55
Ilość wyświetleń: 21

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz

Nasi Partnerzy

Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć...

Maria Skłodowska-Curie
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej