,,W oczekiwaniu na salę gimnastyczną... POZNAJ MISTRZA
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW
Dnia 27 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.
Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Ksiądz Proboszcz Artur Piasek wraz z księdzem wikariuszem, Marcin Gac - Wójt Gminy Gniewoszów i rodzice uczniów klas pierwszych. W uroczystości uczestniczyli również wszyscy uczniowie szkoły i przedszkola, dyrekcja szkoły, nauczyciele i pracownicy szkoły. Akademię z tej okazji przygotowała Pani Renata Kurlapska z klasą I i IV.
Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej, musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Po zakończonej prezentacji zaproszeni goście zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci zdały "egzamin pierwszoklasisty".
Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania kolorowym ołówkiem dokonała dyrektor szkoły.
Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wysokim Kole. Dowodem były akty pasowania na ucznia w postaci pucharów, wręczone dzieciom przez wychowawcę i dyrektora szkoły. Tradycją naszej szkoły jest również w ten szczególny dzień ofiarowanie uczniom książek o Marii Skłodowskiej- Curie- patronce naszej szkoły.
Najmłodsi otrzymali także piękne upominki od Wójta Gmina Gniewoszów oraz prezenty od swoich od starszych kolegów z klasy drugiej.
Data dodania: 2023-11-14 18:49:52
Data edycji: 2023-11-14 18:50:53
Ilość wyświetleń: 67

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz

Nasi Partnerzy

Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć...

Maria Skłodowska-Curie
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej