,,W oczekiwaniu na salę gimnastyczną... POZNAJ MISTRZA
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Pierwszaki

Dla pierwszaczków nowy rok szkolny to zawsze czas niepewności, obawy i rozłąki z rodzicami. Obawy i niepewności - czy na pewno podołają nowym zadaniom, jakie przed nimi stawia kolejny etap edukacyjny. Jest to dla nich czas zmian - nowa sala lekcyjna, nowi nauczyciele, nowe obowiązki i zadania. I choć cieszą się z faktu, że stali się starsi, to w ich życiu pojawia się również pewnego rodzaju niepokój.
Ale w naszej szkole zawsze staramy się od naszych Maluchów odsuwać negatywne emocje, aby mogły pierwszy dzień w szkole, zapamiętać jako wyjątkowy i niezapomniany. Tak , aby "niepotrzebne strachy" odeszły na zawsze i już nigdy ich nie niepokoiły.
Dlatego dzisiejszy pierwszy dzień Hani, Wiktorii, Michalinki, Maćka, Michałka, Piotrusia, Andrzejka, Nikodema były dniem radości i uśmiechu. Na uczniów już od rana czekała w klasie niespodzianka - przywitanka przygotowana przez wychowawczynię klasy Panią Annę Burzę.
Ponadto na dzieci czekały zabawy integracyjne i sportowe. Spacer po szkole i poznawanie jej zakamarków, ale i ciekawych miejsc. Wspólnie ustalano zasady zachowania w szkole i klasie tak, aby odpowiadały wszystkim - i dzieciom i wychowawcy.
Można śmiało stwierdzić, że dzisiejszy dzień był niezapomniany dla Naszych Pierwszaków, a ich prześliczne buźki promieniały z radości i zadowolenia. Po prostu w naszej szkole nie ma miejsca na negatywne emocje, szybko rozwiązujemy obawy i niepokój, który może się pojawiać w małych, ale jakże mądrych główkach dzieciaczków.
Naszym celem przewodnim są słowa Janusza Korczaka "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" ?. Pozdrawiamy również Agatkę z klasy pierwszej, której dziś nie było w szkole, bo jest chora?. Agatko wszyscy na Ciebie czekają.? Zdrowiej i wracaj do Nas?
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Data dodania: 2022-09-22 00:41:20
Ilość wyświetleń: 98

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz

Nasi Partnerzy

Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć...

Maria Skłodowska-Curie
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej