,,W oczekiwaniu na salę gimnastyczną... POZNAJ MISTRZA

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Pierwszaki

Dla pierwszaczków nowy rok szkolny to zawsze czas niepewności, obawy i rozłąki z rodzicami. Obawy i niepewności - czy na pewno podołają nowym zadaniom, jakie przed nimi stawia kolejny etap edukacyjny. Jest to dla nich czas zmian - nowa sala lekcyjna, nowi nauczyciele, nowe obowiązki i zadania. I choć cieszą się z faktu, że stali się starsi, to w ich życiu pojawia się również pewnego rodzaju niepokój.
Ale w naszej szkole zawsze staramy się od naszych Maluchów odsuwać negatywne emocje, aby mogły pierwszy dzień w szkole, zapamiętać jako wyjątkowy i niezapomniany. Tak , aby "niepotrzebne strachy" odeszły na zawsze i już nigdy ich nie niepokoiły.
Dlatego dzisiejszy pierwszy dzień Hani, Wiktorii, Michalinki, Maćka, Michałka, Piotrusia, Andrzejka, Nikodema były dniem radości i uśmiechu. Na uczniów już od rana czekała w klasie niespodzianka - przywitanka przygotowana przez wychowawczynię klasy Panią Annę Burzę.
Ponadto na dzieci czekały zabawy integracyjne i sportowe. Spacer po szkole i poznawanie jej zakamarków, ale i ciekawych miejsc. Wspólnie ustalano zasady zachowania w szkole i klasie tak, aby odpowiadały wszystkim - i dzieciom i wychowawcy.
Można śmiało stwierdzić, że dzisiejszy dzień był niezapomniany dla Naszych Pierwszaków, a ich prześliczne buźki promieniały z radości i zadowolenia. Po prostu w naszej szkole nie ma miejsca na negatywne emocje, szybko rozwiązujemy obawy i niepokój, który może się pojawiać w małych, ale jakże mądrych główkach dzieciaczków.
Naszym celem przewodnim są słowa Janusza Korczaka "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" ?. Pozdrawiamy również Agatkę z klasy pierwszej, której dziś nie było w szkole, bo jest chora?. Agatko wszyscy na Ciebie czekają.? Zdrowiej i wracaj do Nas?
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Data dodania: 2022-09-22 00:41:20
Ilość wyświetleń: 58

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz

Nasi Partnerzy

Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć...

Maria Skłodowska-Curie
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej