,,W oczekiwaniu na salę gimnastyczną... POZNAJ MISTRZA

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Mali naukowcy

Mali naukowcy
Dzisiaj nasze maluchy robiły masę plastyczną z mąki ziemniaczanej i jogurtu naturalnego. Taka masa sprawia dzieciom mnóstwo frajdy i dobrej zabawy. Ugniatanie, wałkowanie, lepienie stwarzają niekończące się wyzwanie dla wyobraźni, pozwalając stworzyć najrozmaitsze kształty i formy.
Każdy chętny przedszkolak otrzymał swoje zadanie do wykonania i cierpliwie czekał na swoją kolej. Dzieci odmierzały właściwe proporcje, mieszały składniki i ugniatały wszystko na jedną, gładką masę. A potem….potem to już było twórczo i bardzo radośnie. Dzieci były zafascynowane możliwościami elastycznej masy. Podczas zabawy rozwijały swoją kreatywność, motorykę i zdolności manualne.
Zabawy i ćwiczenia stymulujące równocześnie wszystkie zmysły dziecka są szalenie ważne dla jego rozwijającego się w pierwszych latach życia mózgu. Taka wielozmysłowa stymulacja intensywnie wspomaga tworzenie powiązań między neuronami w mózgu. Nie od dziś wiadomo, że im więcej takich połączeń wytworzy się w dzieciństwie, tym sprawniej, szybciej i bardziej wydajnie będzie myślał młody (a później starszy) człowiek.
Data dodania: 2022-11-24 23:03:54
Data edycji: 2022-11-24 23:08:13
Ilość wyświetleń: 16

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz

Nasi Partnerzy

Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć...

Maria Skłodowska-Curie
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej