,,W oczekiwaniu na salę gimnastyczną... POZNAJ MISTRZA
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Lekcja wielkanocnych zwyczajów w klasie 1

Lekcja wielkanocnych zwyczajów  w klasie 1
Dzisiejszego dnia uczniów klasy 1 naszej szkoły odwiedziła Pani pracująca w Bibliotece Publicznej w Gniewoszowie -Kinga Rybaniec przeprowadziła prelekcję na temat świąt wielkanocnych oraz razem z dziećmi robiła pisanki.
Pani bibliotekarka zaczęła prelekcję od krótkiego wprowadzenia od historii i znaczenia Świąt Wielkanocnych na przestrzeni wieków w różnych kulturach. Opowiadała o tradycjach związanych z Wielkanocą na świecie, pokazując bogactwo różnorodności obrzędów i zwyczajów.
Po części teoretycznej pani bibliotekarka zaproponowała uczniom praktyczne warsztaty, podczas których uczestnicy mogli samodzielnie spróbować swoich sił w zdobieniu jajek ze styropianu. Dostarczyła dzieciom różnorodne materiały do zdobienia, aby mogły wyrazić swoją kreatywność i stworzyć unikalne dzieła sztuki.
Taka prelekcja nie tylko dostarczyła ciekawych informacji na temat świąt wielkanocnych i tradycji z nimi związanych, ale także zapewniła uczestnikom możliwość aktywnego uczestnictwa i twórczego wyrażania się poprzez zdobienie własnych pisanek.
Na zakończenie spotkania pani bibliotekarka zaprosiła dzieci do podzielenia się swoimi dziełami i opowiedzenia o swoich doświadczeniach podczas warsztatów. Dzieci dumnie prezentowały swoje pisanki, a pani bibliotekarka chwaliła ich za kreatywność i zaangażowanie.
Takie wydarzenie nie tylko dostarczyło dzieciom wiedzy na temat tradycji wielkanocnych, ale także pozwoliło im wyrazić swoją kreatywność i spędzić miło czas w towarzystwie innych. Dzięki staraniom pani bibliotekarki dzieci miały okazję nauczyć się czegoś nowego i tworzyć piękne pamiątki na Święta Wielkanocne. Serdecznie dziękujemy za super warsztaty.???
Data dodania: 2024-03-27 20:22:38
Data edycji: 2024-04-21 20:28:10
Ilość wyświetleń: 34

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz

Nasi Partnerzy

Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć...

Maria Skłodowska-Curie
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej