,,W oczekiwaniu na salę gimnastyczną... POZNAJ MISTRZA
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Co nowego u przedszkolaków?

Co nowego u przedszkolaków?
??? Pani pielęgniarka Ela Przerwa przeprowadziła niezwykle interesującą prelekcję na temat higieny jamy ustnej w zerówce. Jej prezentacja była nie tylko pouczająca, ale też pełna entuzjazmu i zaangażowania, co sprawiło, że nawet najmłodsi uczestnicy z zainteresowaniem wsłuchiwali się w jej słowa.
Na początku pani Ela podkreśliła znaczenie regularnego mycia zębów. Wskazała, że czynność ta nie tylko pozwala zachować świeży oddech i czyste zęby, ale również chroni przed powstawaniem próchnicy oraz zapobiega problemom z dziąsłami. Pokazała też, jak właściwie powinno się myć zęby, zachęcając dzieci do dokładnego szczotkowania zarówno zębów, jak i języka oraz dziąseł.
Następnie pani Ela omówiła znaczenie zdrowej diety dla utrzymania pięknego uśmiechu. Podkreśliła, że spożywanie zbyt dużej ilości słodyczy może prowadzić do próchnicy, a zbyt mała ilość warzyw i owoców może wpłynąć negatywnie na stan jamy ustnej. Dlatego zachęcała dzieci do jedzenia warzyw, owoców, pełnoziarnistych produktów oraz do picia wody, co przyczyni się do utrzymania zdrowych zębów i dziąseł.
Na zakończenie prelekcji pani pielęgniarka Ela Przerwa podsumowała najważniejsze punkty dotyczące dbania o higienę jamy ustnej i zachęcała wszystkich do regularnych wizyt u dentysty. Jej ciekawa prezentacja z pewnością zostawiła trwałe wrażenie na uczestnikach, którzy już nie mogą się doczekać kolejnych lekcji na temat zdrowia jamy ustnej. ???
Data dodania: 2024-04-17 21:16:59
Data edycji: 2024-04-21 21:19:18
Ilość wyświetleń: 27

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz

Nasi Partnerzy

Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć...

Maria Skłodowska-Curie
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej