,,W oczekiwaniu na salę gimnastyczną... POZNAJ MISTRZA
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

11 listopada – Święto Niepodległości.

11 listopada – Święto Niepodległości.
Dzisiaj 11 listopada – Święto Niepodległości.
Dla upamiętnienia powrotu Polski na mapy świata po 123 latach zaborów obchodzimy dzisiaj Narodowe Święto Niepodległości.
Dzisiejszego dnia jak co roku przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w uroczystej mszy w kościele NMP Królowej Różańca Świętego w Wysokim Kole z okazji tego tak ważnego dla Polaków Święta.
Po mszy wszyscy udali się na cmentarz wojenny znajdujący się w Wysokim Kole, aby uczcić pamięć nieznanych żołnierzy z okresu I wojny światowej.
Należy jednak pamiętać, że zawsze przed 11 listopada trwają prace porządkowe na cmentarzu wojennym wykonywane przez uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Ponadto już samego 11 listopada wczesnym rankiem nasi pracownicy i uczniowie zbierają się na tm cmentarzu, aby go udekorować, ustawić i zapalić znicze, tak, aby wszystko było wykonane perfekcyjnie.
Dzisiejszego dnia też tak było. Nasze pracownice: Pani Marta Dymińska -Zięba, Agnieszka Walasek, Aleksandra Drobnik, Klaudia Seredyn i uczennice: Katarzyna Bernatek, Zuzanna Wiercioch, Kinga Szewczyk wykonały te prace - za co im serdecznie dziękujemy.
Z kolei druga grupa nauczycieli i uczniów zadbała o to, aby godnie reprezentować naszą szkołę podczas mszy czy składając hołd poległym żołnierzom. Im również dziękujemy. Są to; Pani Monika Wawer, Anna Burza, Patrycja Dziuba, uczniowie: Dawid Zięba, Zuzanna Wrzal, Marcel Podsiadły, Julia Sztrekier, Dominika Szewczyk, Edyta Kowalczyk, Zuzanna Molenda.
Dzisiejszego dnia nie zapomnieliśmy również o nagrobku Babci naszej Patronki Marii Skłodowskiej- Curie. Na jej grobie zapaliliśmy znicze i odmówiliśmy modlitwę. Tego tak ważnego dnia nie mogło Nas dziś zabraknąć w tych wszystkich miejscach pamięci ?? ?? ??
Data dodania: 2022-11-25 01:20:52
Data edycji: 2022-11-25 01:26:32
Ilość wyświetleń: 87

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy
Zobacz

Nasi Partnerzy

Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć...

Maria Skłodowska-Curie
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej